Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy, ale nie tylko do wspólnych treningów, gwarantujemy dobrą zabawę i miłe towarzystwo :).

Read More

 W rozgrywkach drużynowych wystartowało 16 drużyn, w parach 8 ekip i w rozgrywkach indywidualnych: 8 kobiet i 8 mężczyzn. W turnieju uczestniczyli: dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy, osoby niepełnosprawne i osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Był to turniej w pełni integracyjny i ponadto Węgorzewski Turniej miał zasięg ogólnokrajowy. Do Węgorzewa przyjechały reprezentacje z: Stowarzysznie Integracyjno- Sportowo-Rehabilitacyjne"NIKE BYDGOSZCZ", Stowarzyszenie Dlaczego NIE z Gdyni, Ełcki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wtz Olecko, Giżycka, Rynu. Pierwszy raz gościliśmy Stowarzyszenie Dlaczego Nie z Gdyni. Licznie była reprezentowana Gmina Węgorzewo, poprzez: Dom Pomocy Społecznej, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Seniorki i Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy. Najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy i zawodniczki Amators Pozezdrze, którzy na co dzień trenują boccię w Pozezdrzu. W turnieju grały następujące ekipy: Harsz, Stręgiel, Amators, Szerszenie, Osy i Kominki.
Najmłodszą uczestniczką była 9 letnia Justyna ze Stręgla, natomiast najstarszymi „osiemdziesięciolatkami” była Pani Janina z Rynu oraz Pan Wacław z Giżycka.
Na samym początku przeprowadzono mecze eliminacyjne we wszystkich kategoriach. W wyniku losowania (drużyny, pary, indywidualnie) przydzielono do czteroosobowych grup, gdzie rywalizowano systemem każdy z każdym. W rozgrywkach drużynowych grano 6 rund, w pozostałych kategoriach 4 rundy. Po rozegraniu meczy eliminacyjnych rywalizowano o poszczególne miejsca także w czteroosobowych grupach wg następującego klucza. W drużynówce, zwycięzcy czterech grup grali o miejsca I-IV, z drugich – o miejsca V-VIII, z trzecich – o miejsca IX-XII i z ostatnich – o miejsca XIII-XVI. W pozostałych kategoriach (pary i indywidualnie: kobiety i mężczyźni) z dwóch grup po dwóch najlepszych/e uzyskiwało prawo gry o miejsca I-IV, natomiast z miejsc trzecich i czwartych dalej grali o miejsca V-VIII. W całym turnieju rozegrano 120 meczy. Każdy uczestnik rozegrał po 6 meczów.
Turniej był przeprowadzony na dziewięciu boiskach. Rywalizacja sportowa była zacięta i stała na wysokim poziomie, często decydowały ostatnie rzuty by można było rozstrzygnąć mecz.
Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk: Krzysztof Kołaszewski Burmistrza Węgorzewa i Mariusza Niedziółki Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji z Węgorzewa pamiątkowe medale oraz najlepsze: drużyny, pary, zawodnicy i zawodniczki indywidualnie pamiątkowe puchary.
W rozgrywkach drużynowych Mistrzami została drużyna „Grupy Leckiej”(ubiegłoroczny wicemistrz), drugie miejsce zajął – Harsz (ubiegłoroczny mistrz) i trzecie – Stręgiel. Wyróżnienie dodatkowe - Najlepsza drużyna z Gminy Węgorzewo otrzymał Stręgiel.
W parach (rywalizowali tylko dzieci i młodzież) Mistrzami została para reprezentująca Amators Pozezdrze, drugie miejsce zajął – Stręgiel i trzecie Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Węgorzewa. Wyróżnienie dodatkowe - Najlepsza para z Gminy Węgorzewo otrzymał Stręgiel.
W rozgrywkach indywidualnych Kobiet: Mistrzynią została Szot Maria reprezentująca Bakałarz Ełk, drugie miejsce zajęła – Boncik Helena z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Giżycka i trzecie – Kordek Janina z Środowiskowego Domu Samopomocy z Rynu. Wyróżnienie dodatkowe - Najlepsza Węgorzewianka – Ferenc Ewa (DPS Węgorzewo).
W rozgrywkach indywidualnych Mężczyzn: Mistrzem został – Górki Roman z Harszu, drugie miejsce zajął – Mikiewicz Mirosław z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ełku i trzecie Wróbel Stanisław z Grupy Leckiej. Wyróżnienie dodatkowe - Najlepszy Węgorzewianin – Romaniewicz Piotr (DPS Węgorzewo).
W przerwach w grze uczestnicy mogli napić się: kawy, herbaty i wody mineralnej. Ze „szwedzkiego” stołu poczęstować się plackiem drożdżowym i ciastkami. Po meczach eliminacyjnych organizatorzy zapewnili uczestnikom rozgrywek gorący posiłek w postaci zup: grochowej i pomidorowej.
Głównym organizatorem turnieju był: Ośrodek Sportu i Rekreacji Węgorzewo.
Współorganizatorem: LKS Amators Pozezdrze.
Partnerami:
• Gmina Węgorzewo
• Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Węgorzewie, który realizuje wsparcie w ramach misji Szpitala „Zdrowie psychiczne najwyższym dobrem człowieka”.